« povratak

Projekt "Stolica - likovno djelo"

Stručna radionica: PROJEKT "STOLICA" - LIKOVNO DJELO
Voditeljice: Jasna Dular, odgojiteljica; Jasna Hrvoj, ravnateljica
Suradnik: Zdravko Đerek, akademski slikar

Jednog vrućeg lipanjskog dana, djeci skupine Zečić dogodio se . SLIKAR. Toga dana posjetio ih je Vilenov tata, gosp. Zdravko Đerek, akademski slikar. Cilj radionice bio je prezentirati naše iskustvo uključivanja roditelja u neposredan rad obogaćivanjem djetetovih spoznaja i doživljaja. Zadaća je senzibilizirati sudionike za jedan drugačiji oblik rada i suradnju s roditeljima, koristeći njihova zanimljiva i inspirativna zanimanja u promišljanju razvojnih zadaća neposrednog rada s djecom.

Struktura radionice:

• izložena stolica
  • razgledavanje
  • vježba asocijacija
  • uvod, predstavljanje umjetnika
  • izlaganje projetka u poster i video prezentaciju
  • likovna aktivnost
  • riječ umjetnika
  • razgovor

"Djeca su uživala u stvaranju jer za njih je to bila igra. Radili smo tri dana, a oni su se uključivali kad su htjeli, bilo slikanjem, bilo pitanjima. U toj dobi djeci je slikanje blisko, oni komuniciraju na taj način."
Zdravko Đerek, Jutarnji list od 26-10-1999.

Imate li pitanja za nas?

Ispunite našu on-line formu, postavite upit i naše osoblje će Vam se javiti u što kraćem roku.